Цената на нафтата на лондонскиот пазар утринава изнесува 112 долари по барел, што е значителен пад во однос на претходните две недели кога цената достигна и до 121 долар за барел.

Пазарот на криптовалути од утрово е зелен. Биткоинот бележи благо закрепнување на пазарот, неговата вредност од утрово е 19.850, за разлика од вчера кога изнесуваше само 18.303 долари.

Цената на пченицата од утрово е во минус. Цената на пченицата е 1.046 долари за тон, што е пад од околу 3 отсто во однос на вчера. Цената на пченката е 784 долари, што е слична вредност како и претходните денови.