СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

НАЈНОВА ВЕСТ за трагедија кај Радишани: Загинато е женско лице

Сообраќајана несреќа со едно загинато лице се случи на обиколницата во Скопје, на клучката кај Бутел. Едно лице го загуби животот.

Неофицијално, станува збор за сопатничка која се превезувала на моторцикл, кој удрил во автомобил. Според првичните информации, женско лице е загинатото лице.

Возачите на моторот и автомобилот се пренесени во скопскиот Ургентен центар. Сообраќајот се одвива по една коловозна лента. На местото има и јавен обвинител, кој треба да даде наредби за натамошниот тек на истрагата.