На 29.12.2021 во 23.00 часот во СВР Скопје, Д.Д.(46) од Скопје пријавила дека околу 13.30 часот, додека била на своето работно место во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, била физички нападната од нејзина колешка Л.С.(51) од с.Бујковци.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.