Популарниот тиктокер Франческо Лопрести почина после долга и тешката болест на 24 години.

На Франческо му било дијагностицирано рак на тестисите кога имал 17 години, а тажната вест ја објави неговата долгогодишна девојка Каитлин Реган која е исто така тиктокерка.

„Ми беше тешко да го снимам ова видео. Тоа беше причина што не се јавуваше. Помина година дена откако го нема. Заслужувате да знаете дека многу ве сакаше и дека го ценеше се што правевте за него, тоа што сте гледале наши снимки и ни бевте поддршка. Ви благодарам – порачала таа.

Лопрести го следеле 700.000 луѓе на социјалните мрежи, а покрај девојката од него се опростиле и колегите и пријателите.

📷

📷

📷

📷

📷

📷