Познатата водителка на утринска програма и инфлуенсерка, Јелена Спенџарска шармира со својот изглед и природна убавина. Водителката покрај на малите екрани, се повеќе внимание преку со објавите на социјалните мрежи.

Јелена е активна на социјалните мрежи, особено на Инстаграм каде ја следат повеќе од 40 000 фанови. Профилот на убавата водителка е преплавен со прекрасни фотографии и видеа, како професионални така и приватни фотографии и моменти споделени со бројните фановите.

Една од нејзините објави го привлече вниманието на јавноста. Спенџарска објави фотографија на која позира во црн топ кој наликува на градник, а под објавата водителката и инфлуенсерка напиша:

– Подобро кратка и здрава наместо долга и досадна …. и коса и врска, стои во описот на фотографијата.

Кратката совршено и прилега откако ја потстрижа, а дали ја „скратила“ врската или преферира исклучиво здрави кратки врски оставаме Јелена да ни открие. Тешко е да се скроти ваква убавица.

View this post on Instagram

A post shared by JELENA SPENDZARSKA (@jelenaspendzarska)

View this post on Instagram

A post shared by JELENA SPENDZARSKA (@jelenaspendzarska)