СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

НЕВЕРОЈАТНО: Возач во автомобил сместил 400 килограми брашно (ФОТО)

Полицијата во германскиот град Нирнберг запрела автомобил и нашла на необична глетка. Фотографијата таа ја сподели на својата страница на Твитер.

Возач на автомобилот во Нирнберг натоварил 400 килограми брашно во колата, која полна со брашно го привлече вниманието на полицијата.

– Возачот на црвениот автомобил управувал своето возило на Баернштрасе кога бил забележан од колегите од сообраќајната полиција Нирнберг. При проверката нашите колеги видоа фотографија која не беше многу секојдневна. Во возилото имало околу 400 пакетчиња брашно. А со самото брашно се беше во ред. За жал, возачот не го обезбедил соодветно товарот – соопшти полицијата на Фејсбук.

Полициските службеници привремено го исклучиле возилото од сообраќај.

– Осигурувањето на товарот не беше единствениот проблем. Поради целосно дотраена и оштетена гума, оневозможено е понатамошно возење. Дури откако возилото било претоварено и сменета била гумата возачот можел да продолжи по патот – изјавија од полицијата.