Сопругот на пејачката и поранешна учесничка на балкански ријалити програми Наташа Маза, Есад Максимовиќ, почина на 39-годишна возраст. Ѕвездата на „Фарма“ ја објави тажната вест преку својот профил на Инстаграм, каде ја објави посмртницата и се прости од својот сакан.

– Љубов моја, животе мој, мои најубави очи, вака почна се и никогаш, никогаш нема да заврши… Засекогаш твојата Наташица. Почивај во мир – напиша Маза.

Да потсетиме, Наташа Маза е прва српска јавна личност која призна дека го сменила полот.

Таа се најде во центарот на вниманието на јавноста откако се појавија сомнежи дека имала афера со бодибилдерот Лепомир Бакиќ. Подоцна п ради него таа како гостин влегла во реалното шоу „Фарма“.

Маза постојано истакнуваше дека пред промената на полот зад себе имала многу тежок период и доста стресни ситуации, но дека успеала да се избори за себе.

View this post on Instagram

A post shared by Natasa Maza (@natasamaza)

View this post on Instagram

A post shared by Natasa Maza (@natasamaza)

View this post on Instagram

A post shared by Natasa Maza (@natasamaza)