СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Општински службеник утрово си го одзеде животот откако си пукаше во глава во својата канцеларија во општина Пљевља

Дипломираниот правник Будимир Будо Тањевиќ, вработен во општина Пљевља, утрово си го одзел животот, јавуваат црногорските медиуми.

Немилиот настан се случил во зградата на оваа Општина.

Според изјавата на надлежните здравствени работници, Тањевиќ во Општата болница во Пљевља бил примен без пулс, па лекарите можеле само да констатираат дека починал како последица од употреба на огнено оружје.

Како што неофицијално дознава „Вијести“, тој си пукал во главата со пиштол во неговата канцеларија.