Познатата словенечка пејачка Сенида Хајдарпашиќ (36) со денови ужива на егзотична локација, а сега ги покажа и сликите за кои се зборува на социјалните мрежи.

Сенида гордо споделуваше фотографии во костим за капење, а очигледно не користеше фотошоп или некоја друга програма или филтри за обработка на слики, па се претстави во вистинско светло.

На оние кои ја следат многу им се допадна, па ја „затрупаа“ со коментари. „Вака изгледа вистинска жена“, „Подобро да љуља, отколку да жуља“, „Најприродна и најубава жена“, „Колку си убава девојко“, се дел од пораките што ги добила.

– Виолетова е едноставно одлична! – напиша таа накратко во описот на објавата.

Да потсетиме, Сенида неодамна имаше можност да се запознае со познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ. Таа истакна дека Ноле и оставил најпозитивни впечатоци.

– О, да, прекрасен човек. Прекрасен човек. Неговата енергија… Ја сакам – изјави тогаш Сенида за „Блиц“.

📸

📸