СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУЛИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

ПОСЛЕ ДОЖДОТ, СОНЦЕ: Народот се крева на БУНТ, полицијата спремна со тешки ОКОЛОПНИ ВОЗИЛА (ФОТО)

Атмосферата пред Владата се загрева уште на половина час пред официјалниот почеток на протестот против францускиот предлог. Македонски знамиња, реквизити за исвиркување на Владата и пароли „не за бугаризација“ има веќе пред Владата.

Присутните бараат отфрлање на францускиот предлог, а министрите ги поздравуваат со “У-а”.

Протестот беше најавен од ВМРО-ДПМНЕ, а повикани беа сите без разлика на партиска определба, етничка определба или било каква разлика.

Полицијата спремна

Пред протестот пред Владата на РМ кој треба да е веќе започнат, а е насочен против капитулантскиот договор со Бугарија, МВР на Спасовски сериозно се подготви небаре пред зградата на извршната власт ќе дојдат и терористи.

Така, се појави и оваа снимка…