Македонскиот фолк пејач, еден од најпознатите, Спасен Сиљаноски неофицијално доживеал сообраќајна несреќа.

Еве што напиша:

Драги мои фанови, поради оправдани причини жал ми е што морам да ве известам дека ги откажувам моите настапи во наредните 2-3 недели. Се надевам на разбирање од ваша страна….

Фолкерот објави и фотографија од болница која за кратко време доби илјадници лајкови.

„Брзо опоравување. Со лесно“, му посакаа обожавателите.