СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Постојат индиции дека избегала во Македонија: Објавена потера по 38 годишна жена од Србија

Mлада жена исчезнала на 22 јуни излегувајќи од својот дом, а нејзиниот сопруг случајот го пријавил во полиција на 23 јуни. Тој изјавил дека таа напладне излегла од семејната куќа во селото Ново Село кај Врање и со себе понела „нова гардероба“, пишува Новости.рс.

Од полицијата во Врање изјавија дека е објавена потера по жена родена 1984 година и дека интензивно трага по неа.

Како што соопштија за „Новости“ од полицијата, се уште нема ни трага ни глас.

– Како што неофицијално дознаваме, постојат индиции дека жената заминала во Северна Македонија, пишува „Новости“.

Од Основното јавно обвинителство велат дека се уште не добиле полициска пријава, откако наредиле потера.