Во сообраќајна несреќ која се случи денеска претпладне кај мостот „Гоце Делчев“ во Скопје загина 75-годишниот С.А. кој преминувал улица непосредно во близина на пешакиот премин.

Првичните информации се дека до несреќата дошло кога автомобил марка БМВ со кумановски регистерски таблички со кој управувала 42-годишната Г.Ф. удрил во С.А., дознава Пресс24 од извори на страгата.

Телото на починатиот ќе биде предадено на обдукција.