На 24.04.2022 во 15.20 часот на ул.,,Борка Утот“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода М.Т.(32) од Прилеп затоа што физички ја нападнал неговата поранешна 26-годишна сопруга.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.