СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Пукање на популарното туристичко место каде летуваат многу Македонци: Ранет Кристијан Булатовиќ

Кристијан Булатовиќ е ранет синоќа, околу еден ипол по полноќ во Будва. Непознат напаѓач пукал во него во еден од локалите недалеку од „Вила Парк“, јавуваат утрово црногорските медиуми.

Извор за подгоричкиот весник „Вијести“ изјави дека Булатовиќ е надвор од животна опасност.

Од Управата на полицијата соопштија дека според неофицијални информации, на настанот му претходел вербален дуел и оти засега нема индиции дека тоа е последица на конфликт меѓу организирани криминални групи.

– Синоќа околу 01:45 часот во Будва, во Поткошљун, со полесни телесни повреди од огнено оружје се здобил К.Б.(30). Во тек е истрага што ја води надлежен обвинител во Вишото државно обвинителство во Подгорица и полицијата ги презема сите мерки и дејствија за расветлување на овој настан, соопшти Управата на полицијата.

Медиумите потсетуваат дека ранетиот Булатовиќ (29) минатата година бил уапсен под сомнение дека го киднапирал А.Г., со што вршел притисок врз неговиот брат да плати 35.000 евра.