Иако не победи во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Рада Манојловиќ која песна и да ја издаде има хит, а каде и да настапува прави вистински метеж.

Освен со добрите песни, Рада може да се пофали со своето згодно тело, па важи за една од најдобрите млади „риби“ на естрадата.

Рада Манојловиќ заедно со Николија, ќерката на Весна Змијанац, гостуваше во емисијата „Амиџи шоу“ каде што ја учеше популарната „Ѕвезда на Гранд“ да тверка.

А бидејќи Рада беше облечена во прекратко фустанче, покрај тоа што „тверкаше“ го покажа и за*никот.

View this post on Instagram

A post shared by AmiG Show (@amigshow)