25-годишно момче се обесило кај археолошкиот локалитет Баргала, јавува локалната штипска телевизија Стар.

Телото на момчето го пронашле локални жители. Полицијата извршила увид, а телото е предадено на обдукција.

Како што јавува телевизијата, ова втор случај на самоубиство на млад човек за само еден месец.

Претходно на Плачковица било пронајдено тело на 28-годишник.