ЗРЕЊАНИН- Тешка сообраќајна несреќа во која учествувале два автомобили се случила на патот кај Зрењанин во близина на кафулето „Јапонски цвет“, дознава Телеграф.рс.

Сцените на лице место се морничави. На коловозот има остатоци од автомобили и од нив се штрчат делови од тело. Во несреќата загинале двајца помлади мажи, а две лица се повредени и се пренесени во Ургентниот центар.

Пожарникарите се на терен и ги извлекуваат повредените и загинатите. Покрај нив на терен се и Брзата помош и полицијата, а се чека и пристигнувањето на јавниот обвинител.

📸

📸

📸