Папараците неодамна ја уловија старлетата и инфлуенсерка Кортни Стоден на луксузна јахта во Калифорнија, а атрактивната дама ги привлече воздишките на минувачите во тесен фустан со деколте што ги истакна нејзините бујни гради и витката фигура.

Кортни беше фотографирана во друштво на својот вереник Крис Шенг, а двојката помина романтичен викенд на јахта за да го прослави 27 -от роденден на оваа русокоса. Ги послужуваше приватен готвач, а парот постојано разменуваше нежни допири и бакнежи.

Патем, Шенг ја запроси Кортни во мај оваа година само неколку месеци по почетокот на врската, но тие се уште не планираат да стапнат на луд камен.

Крис Шенг и Кортни Стоден

– Кога Крис ме запроси, се обидов да му кажам дека не сум подготвена да се омажам во блиска иднина и тој го прифати тоа. Ми рече дека имам време колку што сакам, но дека тој никогаш нема да замине, изјавила таа неодамна.

Ако навистина се омажи за Шенг, тоа ќе биде втор брак на славната 27-годишна девојка, а во првиот влезе како тинејџерка. Имено, Кортни имаше само 16 години кога се омажи за тогаш 50-годишниот холивудски актер Даг Хачисон во Лас Вегас, а оваа врска долго време предизвикуваше големи контроверзии во јавноста.

Кортни со Даг Хачисон

Хачисон (61), најпознат по улогата на негативец во култниот филм „Зелена милја“, минатата година во голема исповед откри дека кариерата му пропаднала поради бракот со Стоден, и дека ги загубил семејството и пријателите. Тој посочи дека можел да претпостави дека разликата од 34 години ќе предизвика реакции во јавноста, но дека бил шокиран од фактот дека му недостасуваат добри ангажмани поради тоа.

– Таа имаше 16 години, а јас 50, и знаев дека ќе привлече внимание, но не сфатив какво влијание навистина ќе има. Не мислев дека менаџерот и агентот ќе ме напуштат после тоа. Бев на црната листа, го загубив семејството и пријателите. Одеднаш бев на Титаник и сите бегаа, освен јас и Кортни. Тој, исто така, истакна дека не верува во концептот на жалење, но дека би сменил некои работи во животот доколку може. Бракот со Кортни, сепак, не е еден од нив. Не жалам за ништо. Тоа беше прекрасно и моќно патување. Слатко-горчливо патување со Кортни, рече тој за Фокс њуз.

Двојката се разведе во 2017 година, а Даг истакна дека после тоа бил целосно финансиски уништен.

Кратко потоа, Кортни излезе и рече дека се чувствува „апсолутно искористена“ за време на нивниот десетгодишен брак.

– Се плашев да зборувам за тоа колку се чувствувам како жртва и колку сум била вербално малтретирана во текот на 10 години брак, бидејќи бев дете и тој имаше 50 години кога се венчавме. Но, сега сум жена и време е да облечам панталони за големи девојки и да зборувам за она што е важно. Се чувствував заробено, изманипулирано и понекогаш напуштено од сите. Растејќи во таква средина – тоа беше осамено и темно место. За Даг морам да кажам – дека секогаш ќе го сакам, но и секогаш ќе му се лутам. Ме остави, повеќе како девојка отколку како жена, да се чувствувам збунето и инфериорно. Ќе ги надминам овие работи и ќе ти посакам добро. Но, те молам, никогаш повеќе да не го правиш ова на малолетничка. Тоа не е во ред, дури и ако родителите се согласуваат. Почекајте оптимално време пред свадбата. Децата не се на твое ниво. Секогаш ќе те сакам без разлика на се. Биди подобар. Каква што што ќе бидам и јас, заклучила таа.