„Некој што е во светот на модата, мора да се облекува многу подобро“, е најчестиот коментар на експертите, но и на нејзините обожаватели.

Овој пат Бела Хадид не успеа да ја воодушеви публиката со својот избор на стајлинг. Облечена во бел фустан со детали од црн тул, предизвика претежно негативни коментари.

Комбинацијата од овие две бои ретко може да изгледа добро, а таа е одличен пример овој пат, но како и да не се облекува.

Што се однесува до шминката и фризурата, таа заслужи чиста десетка. Високата врзана пунџа и нагласените очи се полн погодок и навистина и стојат одлично.