Млада скопјанка во текот на вчерашниот ден во домашни услови се породила со мртов плод, па потоа била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

На 17.02.2022 во 12.25 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека на Клиниката за гинекологија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ била донесена 29-годишна пациентка од Скопје, која претходно во домашни услови се породила со мртов плод.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.