СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Снимка на кривината од дрон: Ова најверојатно е причината поради која загинаа 4 момчиња (ФОТО)

Четири млади момчиња загинаа кога автомобил излетал од патот кај Чачак, во близина на местото Јанчиќи.

Страшната сообраќајна несреќа најверојатно се случила затоа што возачот поради големата брзина не ја видел кривината. Кога се обидел да реагира, очигледно било предоцна.

На видеото од дронот се гледа дека се работи за пат, опкружен со вегетација, па се претпоставува дека сето тоа го измамило возачот, кој не видел дека доаѓа кривина. Дрворедот најверојатно го збунил возачот, кој кој не ја видел кривината и слетале директно од мостот.

– Исто така, од густата настрешница се чини дека паѓаат лисја, па патот во овој дел беше многу опасен во летните месеци, пишуваат српските медиуми.

Четири млади лица загинаа кога автомобил „сузуки витара“ кој се движел од правец на село Јанчиќи кон Чачак слетал од мостот во коритото на реката Каменица. Автомобилот се движел по локалниот пат, Росци – Јанчиќи од правец на Гојна Гора во правец кон Чачак, каде, како што се сомнева, по излезот од кривината слетале од мост кој нема заштитна ограда.

Возачот на автомобилот најверојатно поради неприлагодена брзина изгубил контрола, удрил во дрво, а потоа слетал од мостот од левата страна во коритото на реката Каменица. За жал, на лице место загинаа четири лица, кои се претпоставува дека се многу млади – рекол изворот.

Според неофицијални информации, несреќните млади момчиња се враќале од забава.

Понатамошна истрага ќе ја утврди точната причина за оваа сообраќајна несреќа. Идентитетот на жртвите се уште не е познат.