СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУЛИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Снимка од која се заледува крвта- огромна ајкула плива кон бродот, еве како изгледа тоа (ВИДЕО)

Застрашувачко видео снимено во Норвешка го прикажува моментот кога огромна ајкула долга 6 метри плива кон брод додека маж престрашено вреска.

Снимката, која стана вирална на социјалните мрежи, го прикажува моментот кога морето почнува да се разбранува додека ајкулата се приближува до бродот.

Во прилично застрашувачкото видео, може да се видат бранови во форма на триаголник како се приближуваат во исто време со ајкулата.

Додека огромна ајкула плива, еден човек на бродот се спушта и успева да го сними „она што ги прави брановите“.

Видеото е објавено на Твитер профилот The Daily Jaws, а досега е прегледано повеќе од 4 милиони пати.

Истиот профил проценува дека ајкулата може да биде долга 6 метри.

Според натписите на социјалните мрежи, суштеството било забележано во близина на архипелагот Лофотен во Норвешка.