СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Сообраќајка каква што ретко се гледа, чудо е како останале живи

Автомобил БМВ вчера утрото со голема брзина се забил во бандера во белградската општина Сопот. Од возилото останале само остатоците. Полицијата извршила увид, а во Ургентниот центар се примени две млади момчиња.

Возилото било целосно уништено при ударот. 21-годишниот возач имал над 3 промили алкохол во крвта, а со него во автомобилот бил и негов другар.

– Во моментот на несреќата со него во возилото бил и пријател и според нивните зборови носеле безбедносни појаси – вели извор запознаен случајот.

Според информациите од Ургентниот центар, возачот на БМВ на возраст од 21 година се здобил со скршеница на бутната коска, а неговиот сопатник се здобил со полесни повреди.

По закрепнувањето ќе бидат сослушани за околностите на несреќата.