МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

-На 09.12.2023 во попладневните часови во Полициска станица Карпош, Д.М.(53) пријави дека неговата ќерка Т.М.(22) е вратена во домот. За неа во 04.30 часот тој пријави дека се оддалечила од домот, по што полициски службеници преземаа активности за нејзино пронаоѓање, се наведува во соопштението од полицијата.