На 14.07.2023 во 23.25 часот во СВР Струмица, 35-годишна жена од струмичко село пријавила дека, по претходна расправија, била физички нападната од нејзината јатрва Н.Д., која употребила и дрвен предмет.

Се работи на расчистување на случајот.