СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

ТРАГЕДИЈА НА КРИТ: 36-годишен лутиер почина пред очите на сопругата и децата

Вистинска трагедија се случи вчера на најголемиот грчки остров Крит, кога 36 годишен лутиер (музички уметник) почина пред очите на сопругата и децата.

Смртта на познатиот лутиер Апостолис Фрагиадакис предизвика шок во соседната земја. 36-годишниот уметник вчера додека бил во својот дом во село во општината Малевизи доживеал удар, поради што паднал мртов пред очите на сопругата и двете малолетни деца.

Надлежните биле веднаш мобилизирани, а на местото на настанот излегла брза помош, но спасувачите не успеале да го вратат во живот. Веста за неговата смрт го потона во тага неговото семејство и неговите пријатели, додека локалната заедница жали за прерано згаснатиот живот.