Во домот на ул.„Борис Трајковски“ во Скопје вчера попладне бил пронајден починат С.И.(53) од Скопје.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.