Битолчанката Марија Груевска е највпечатливата учесничка во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ кога е во прашање сценскиот изглед.

Марија со секое свое појавување во креациите кои за неа ги изработува младиот дизајнер од Тетово, Златко Јовановски, ги воодушевуваше како жирито, така и публиката.

Таа е една од оние Македонки што успеаја да дотуркаат до повисоките кругови од натпреварот, а не само што водеше сметка за сценскиот изглед, Марија секојпат избираше и специфични песни за изведба.

Овој пат во Србија не отиде сама, туку со своето момче кое за првпат го претстави на своите профили од социјалните мрежи. И ова одење во Белград не и помина без креативна модна замисла…

Па така, сексапилната и талентирана битолчанка се појави со гола нога до препони од специфичен крој на розови тренерки споени со корсет, розов ракав и високи потпетици.

За ова навистина треба храброт бидејќи не би можела да го носи секоја, ама на Марија тоа и успева, особено со дополнителна доза самоувереност покрај својот сакан.

вистина.мк