Битолската полиција вчера го привела 54 годишниот В. А. од Прилеп, наставник во основно училиште.

Кај него е пронајдена бела грутчеста материја.

Тој е лишен од слобода, се работи на случајот, по што ќе следи и соодветна пријава, информираат од СВР Битола.

Пред неколку дена во голема полициска акција во Скопје беше уапсена наставничка од основно училиште, под сомнение дека била вмешана во трговија со дрога.