СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Поранешниот фудбалер на Сараево, Един Шарановиќ, кој доживеа срцев удар пред неколку дена поради кој заврши во вештачка кома, почина денеска во болница во Минхен, јавуваат босанските медиуми.

Шарановиќ е роден на 8 март 1976 година во Те[ањ. Ги помина младите селекции на фудбалскиот клуб ТОШК, а своите најдобри денови ги имаше во Кошево, играјќи за Сараево. Шарановиќ играше за Сараево во два наврати, прво во периодот од 1999 до 2002 година, а потоа и во сезоната 2006/2007 година кога Сараево ја освои титулата шампион на БиХ.

Имаше 45 години и имаше два настапи за репрезентацијата на Босна и Херцеговина.

Во кариерата играше и за Погон, Сокол, Камен Инград, Славен Белупо, Меџимурје, Приморје, Задар, Олимпик и Слобода. Кариерата ја заврши во 2012-та година.