Тешка сообраќајна незгода се случи вечерва откако џип со швајцарски регистарски ознаки влета во бензинската „Макпетрол“ на Јадранска магистрала, објави порталот Инфомакс.

Засега не се познати причините за сообраќајната незгода.

Според првичните информации, нема повредени, а причинета е само материјална штета.

ФОТО: Инфомакс