Поп дивата Јелена Карлеуша одржа успешен концерт во Дубаи, па слободното време сега го користи за уживање на плажа, со ќерките Атина и Ника и пријателите.

Но, дека ова не и е само одмор докажала со ново видео во кое ја гледаме Карлеуша како вежба и прави стомачни на лежалка.

Во позадина на спотот е песната „Work b * tch“ од Бритни Спирс која ја мотивира да го одржува своето тело во топ форма.