СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУЛИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

ВИДЕО: Полицаец крвнички тепаше граѓанин на протестот пред Собрание!

На вечерашниот протест против францускиот предлог пред Собранието, ескалираа ситуацијата откако демонстрантите фрлаа со разни предмети по кордонот на полицијата пред зградата.

Имаше и директен судир меѓу демонстрант и полицаец. Видео снимката се појави на социјалните мрежи и на неа се гледа како специјалец крвнички удира еден граѓанин кој демонстрираше.

Видеото предизвика бројни коментари: „Кого тепате вака бре, ало, одродени“… „фашистичка полиција“…„Македонска полиција тепа недолжен Македонски народ, зашто не сака да стане бугар што протестира слободно и сака да остане Македонец, Македонија и Македонски јазик и култура Оваа проклета и фашистичко-одродена власт“…„крвници џандарски“…