Четириесет и седумгодишна жена од Скопје е прегазена денеска на бул.“Никола Карев“. Т. Р. починала на лице место.

Возилото “сеат леон“ со скопски регистарски ознаки, го управувал 16 годишник од Скопје.

Од страна на лекар констатирана била смрт. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.