СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

ВОНРЕДНА ВЕСТ ОД НБА ВЕЧЕРВА: Формирано е ново ѕвездено дуо!

Кевин Дурант го напушта тимот на Бруклин нетс и кариерата ја продолжува во Портланд трејлблејзерс. Оваа информација ексклузивно ја објави реномираниот американски новинар Шамс Шанарија, но допрва треба да стигне официјална потврда.

Имено, Дурант се сели кај Демиен Лилард со кого ќе формира ново ѕвездено дуо, а за возврат Мрежичките ќе ги добијат Џош Харт, Енфирни Симонс, Насир Литл и три идни пикови од првата рунда на драфтот.

Со овој трејд се најавува распадот на Бруклин. Пред само половина година во овој тим играа Дурант, Харден и Ирвинг. Брадата замина во Филаделфија, додека и Кајри се подготвува за преселба.

За шпекулациите потполно да разгорат, Лилард на својот инстаграм-профил објави фотографија на која стои покрај новиот соиграч.