Неколку лица се повредени во судир на два автомобили попладнево во Бутел, објави 24Инфо.

Сообраќајната несреќа се случила на булеварот Христијан Тодоровски Карпош.

Во моментов полицијата врши увид. Повеќе детали во текот на денот.