Вечерва во Скопје се случи тешка сообраќајна несреќа, објави Канал 5 телевизија.

На булеварот „Партизански одреди“ се преврте Голф со скопски таблички, при судир со БМВ.

Полицијата беше на самото место, а повеќе информации најавија по завршување на увидот.

Не е познато дали има повредени во сообраќајката, а сообраќајот на булеварот се одвива по две ленти.

📸

📸