СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Зад себе ги остави ќерките Јулија и Јана: Почина 46 годишната Марина по тешка битка со ракот

На 46-годишна возраст по тешко боледување почина Марина Радојичиќ, истакната жена од Чачак.

Марина беше успешен претприемач и хуманитарец со големо срце. Кариерата ја започнала на рана возраст во семејната компанија ТргоЈуг, која многу успешно ја водела со нејзиниот татко и сопругот Дејан.

Кон крајот на 2019 година ѝ бил дијагностициран малигнен тумор на раката, по што набрзо била оперирана. Таа храбро се бореше до крај против пеколната болест и сите ќе ја паметат како вечен борец со насмевка на лицето. Зад себе ги остави сопругот Дејан и ќерките Јулија и Јана.

Погребот ќе се изврши во петок во 13 часот во домот на семејството Радојичиќ во Љубиќ.