Оваа позиција на планетите се случува многу ретко, па проверете како ќе влијае на вашите желби и планови!

Овој астролошки феномен се случува на секои 166 години! На 12 април ќе се случи спојувањето на Јупитер со Нептун во Риби.

Положбата на планетите на овој начин може многу да ве промени, а еве како овој транзит ќе влијае на вас.

Овен

Еве ги симптомите за присуство на наслаги во крвните садови …

Рибите се во вашата 12-та куќа, што значи дека влијаат на вашата потсвест, како што се соништата, тајните и емоциите.

Бик

Рибите се во вашата 11-та куќа, што значи дека оваа позиција на планетата ќе влијае на пријателствата, поддршката што ја добивате од блиски луѓе и иновативните идеи. Ќе се чувствувате одлично, а успесите ќе следат само! Ќе бидете наградени за целиот труд што го вложувате.

Близнаци

Еве ја главната заблуда за дијабетесот во Македонија која ги скратува животите!
Ќе имате одлични идеи, осмелете се да сонувате големи соништа! Конечно гледате што ви застана на патот и сега знаете по кој пат да одите. Бидете храбри, ќе ви се исплати.

Рак

Рибите се во вашата деветта куќа, па оваа позиција на планетата ќе влијае на патувањето и образованието, но и на вашата поврзаност со себе.

Лав

Овој период ќе биде одличен за вас, бидејќи ќе сфатите дека сите ваши соништа се можни, и многу сигурно остварливи. Отсекогаш сте верувале во себе, но тоа ќе биде уште поизразено во овој транзит на планети, а тоа ќе ве турне напред.

Девица

Време е да се ослободите од минатото и да направите простор за вашите соништа. Конечно ќе се разбудите и ќе сфатите дека сте „најважната“ личност на планетата. Со други зборови, во претходниот период бевте премногу строги кон себе, а сега е време да си дадете малку љубов.

Вага

Ќе се чувствувате одлично, ќе зрачите и ќе ширите оптимизам насекаде околу вас. Сакате да постигнете многу, а овој транзит ќе ве натера да сфатите дека треба да уживате во сето тоа. Ѕвездите ви се наклонети, а за да постигнете се што сакате, потребна ви е храброст, која секако не ви недостига.

Шкорпија

Ќе имате многу енергија и ентузијазам, ќе ви биде изразена интуицијата и ќе носите многу мудри одлуки. Верувате во себе и во најдоброто во луѓето, исполнети сте со љубов и уживате во она што ви се враќа.

Стрелец

Ќе бидете многу мирни и ќе ја отфрлате секоја негативност од себе, а вашата креативност ќе биде толку изразена што голема е веројатноста сите да бидат воодушевени од вашите идеи и талент. Исто така, оваа позиција на планетата ќе ја поттикне вашата желба за знаење и ќе ве поттикне да бидете уште подобра личност.

Јарец

Спојот на Јупитер со Нептун во Риби ќе ви донесе внатрешен мир и опуштен пристап кон сè што се случува околу вас. Патем, имате проблем да си го отежнувате животот, но сега конечно ќе сфатите дека вие сте всушност центарот на сите ваши проблеми, а не на некој друг. Преземањето одговорност за вашиот живот ќе ви олесни сè одеднаш и ќе започнете „нов“ живот.

Водолија

Рибите се во вашата друга куќа, па претстојниот транзит на планетата ќе влијае на вашите финансии и самодоверба. Конечно ќе сфатите дека што и да сакате да правите е во ред, и не само тоа, туку ќе имате толку многу самодоверба и самопочит што ќе направите нешто посебно од тоа. Доколку сте креативна личност, пред вас е навистина одличен период.

Риба

Следниве се одлични работи за вас, ќе имате впечаток дека имате волшебно стапче со кое можете да промените се што сакате и да ги остварите вашите соништа во однос на љубовта, финансиите, здравјето, работата и семејството. Речиси се што ќе посакате ќе се оствари, а овој период ќе можете да го искористите за да направите нешто добро за другите и за себе.