СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Омилената наставничка (23) почина пет дена по последиците од повредите здобиени по страшниот судир со мешалка за цемент. Нејзиниот автомобил удрил во мешалка за цемент во страшна несреќа на селски пат во Велика Британија. Бека Маи Ричардс (23) ја загуби борбата за живот на интензивна нега по трагичната несреќа со нејзината црна „опел корса“.

Семејството на Бека одлучи да ги донира нејзините органи за да спаси други луѓе – исто како што што таа сакаше, нарекувајќи го тоа „последен подарок“. Автомобилот на Бека удри во сино камионче со мешалка за цемент „Даф“ минатиот петок. Таа веднаш со хеликоптер била префрлена до болницата во Кардиф, но за жал починала.

Нејзиното скршено семејство вели дека Бека Маи била полна со љубов и добро срце, „таа секогаш се грижела за другите“ и одлучила да ги донира своите органи.

– Целосно сме разочарани што ја загубивме Бека. Таа беше толку љубезна и срдечна ќерка, сестра, пријателка и учителка и некој што секогаш се грижеше за другите. Многу сме горди што, како донатор, Бека ќе им даде подобар живот на другите преку нејзиниот последен подарок. Како семејство, им благодариме на сите, особено на Одделот за интензивна нега во Велс, за нивната поддршка и грижа во овие неколку дена. Сега би сакале да тагуваме малку сами – рекоа родителите.

📷

📷