Познатата српска пејачка на народна музика, Ана Бекута, ги воодушеви своите обожаватели објавувајќи фотографија на Инстаграм со нејзината внука Соња и предизвика лавина коментари на социјалната мрежа.

За внуката на Ана се вели дека е опуштена и сака камери. Поради оваа причина, Ана ја покани да биде член на нејзиниот тим што ги подготвува натпреварувачите на „Ѕвездите на Гранд“, чиј ментор е таа.

Имено, Соња со години се занимава со шминка, честопати ја разубавува и нејзината позната баба, и ова е можност да се дадат неколку корисни совети за облекување на девојчињата кои се натпреваруваат.

Потсетување, фолк-sвездата Ана Бекута во повеќе наврати истакна дека е горда на нејзината внука Соња Полиќ коа има 19 години.