СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

ЗГАСНАА ДВА ЖИВОТИ: Две лица смртно настрадаа ноќеска при пад од мотор во центарот на Вргорацж

Две лица загинаа доцна синоќа во хрватскиот град Вргорац откако паднале од мотор, извести рано утрово Сплитско-далматинската полиција.

Полицијата соопшти ноќеска околу 1:50 часот во Вргорац, ул. Шеталиште Мате Раоса бб, дошло до лизгање и пад на моторцикл на кој во моментот на несреќата биле две лица кои загинале.

Сообраќајот е заобиколен низ центарот на Вргорац, соопшти полицијата.