Една од најубавите новинарки во регионот, Фани Стипковиќ (38), со години живее и работи во Шпанија, но претпочита да го избере хрватското крајбрежје и родниот град Вела Лука за одмор.

Имајќи предвид дека за време на кариерата во Хрватска, ги привлече погледите и коментарите на многу луѓе, не е изненадувачки што веќе неколку пати во Мадрид заврши на списоците на најсек*и новинарки во Европа. Таа сега ја оправда титулата со нови летни објави на Инстаграм, и од Хрватска и од Шпанија.

По долгиот одмор на Јадранот, згодната Фани се врати во Шпанија и ги искористи летните денови за уште една посета на плажите.

„Ова е живот“, напиша таа во описот на фотографијата на Инстаграм на која позира клекната на песочна плажа во костим за капење што ги истакна нејзините бујни гради и витката фигура.

View this post on Instagram

A post shared by Fani Stipkovic (@fanistipkovic)

– „Убава“, „Кралица“, „Спектакуларна“ – беа комплиментите на фановите.

View this post on Instagram

A post shared by Fani Stipkovic (@fanistipkovic)

View this post on Instagram

A post shared by Fani Stipkovic (@fanistipkovic)

View this post on Instagram

A post shared by Fani Stipkovic (@fanistipkovic)

View this post on Instagram

A post shared by Fani Stipkovic (@fanistipkovic)