Тинејџерката Ј.М.(19) денеска била сослушана во Вишото јавно обвинителство поради сомнение дека превезувала дрога за препродажба, а како што дознава „Блиц“ таа е средношколка и повремено држи часови по тенис.

– Според нашите сознанија, заедничкиот партнер со кој живее е ММА тренер, објави Блиц.рс.

Според наредбата за спроведување на истрагата, Ј.М. на 12 март годинава со автомобил „Смарт“ отишла на Копаоник и од непознато лице одзела црна патна торба во која имало вкупно 8,5 килограми марихуана спакувана во 20 пакувања и ја ставила во багажникот на возилото кое го управувала, додека на совозачкото седиште имало малолетно лице, против кое е одвоена постапката.

При враќањето во Белград, пријавените биле сопрени од полициски службеници и лишени од слобода.