ВИДЕО: Автобус на ЈСП утрово се судри со автомобил во скопско

Сообраќајна незгода меѓу автомобил и автобус на ЈСП се случила денеска во Арачиново.

Според објавеното видео, полицијата е на терен и врши увид.

Засега нема информации за повредени лица.