Сообраќајна несреќа кај Рача, над Хидробилошкиот завод во Охрид. Автомобил со охридски регистрарски таблици е превртен на кров, објави Охрид1.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски ја потврди несреќата.

Димовски за Охрид 1 вели дека во моментов увидни полициски екипи ги истражуваат причините за несреаќата и додава дека автомобил Рено клио изгубил контрола и се излизгал на патот.

Во несреќата возачот е лесно повреден.