Надвор „камен – ладно“, зимата изгледа допрва ни доаѓа, ама како што вели една стара скопска: „Зима, зима епа што, ако е зима не е лав, важно е да си здрав и прав“… А во случајов и среде зима соблечена или поточно, разголена!

Имено, како што веќе објавивме, македонската фолк пејачката Сања Цинцева-Барбика реши да ја разбие зимската монотонија со секси фотосесија за која избра вистински период пред турбо празничната сезона што предстои.

Во црно танга боди под кое се кријат бујните атрибути однапред и длабоко врежано во истите одзади, расната струмичанка со фармерки спуштен до препони ги запали своите следбеници на социјалните мрежи.

За возбудата да биде пуштена на најсилно, Барби се погрижи дополнително, откако набргу објави уште „поскокотливи“ пози, овој пат во кожена рокерска јакна над истотото тоа боди, во мрежести чорапи и високи црни чизми над колена… Со што струмичката барбика уште поразголена, одново предизвика „слатка паника“.

Дали ова беше финалниот резултат, а она највозбудливото допрва ќе следи засега не дознаваме, ама затоа она што на Барби „и ја расипа забавата“ беше реакцијата на една друга нејзина фолк колешка, која тврди дека Сања Цинцева се обидела „да и ја украде славата“ и ексклузивата, зашто таа прва ваквите возбудливи фотографии неколку денови пред неа ги објавила.

Иако можеби не толку позната и медиумски експонирана, ама никако и анонимна, русокосата македонска фолкерка Ирена Петрова – Лола, се пожали дека Сања Барбика применила „копи-пејст“ тактика. па се фотографирала во речиси идентичен аутфит и истите пози како и неа, откако веројатно ги видела фотките на Лола, која пред Барби ги објавила на Инстаграм.

На нив атрактивната русокоса во танга боди, кожена јакна, мрежести чорапи и црни високи чизми исто толку секси, привлечна и пожелна… Или што би рекле, Лола доволно гола за да ги залепи своите следбеници за нејзините тазе објавени фотографии на кои од сексапилот на убавицата на мажите им „се кочи вилицата“…

Или поточно, јазикот им паѓа до колена, зашто Лола онака разголена ја бранува машката фантазија до фаза на екстаза.

Патем, факт е дека според датумот на објавата, Лола била првата која на Инстаграм ја споделила нејзината еротска фотосесија, опчинувајќи ги следбениците со својата „раскошна телесна чудесија“…

Слично или исто нан неа истото го сторила и Сања Барбика, па секси фотографиите на двете фолкерки одново и одново се враќате да ги погледнете како по навика!

Е сега, дали оваа неодолива сличност е само пука случајност, или едноставно намерно или по грешка едната ја ископирала другата колешка, останува секој од вас да верува во она што сака!

Како и да е, едно е сигурно: На прагот е ладна зима, а македонските фолкерки, која од која погола. А, која кого копира, Сања Барби – Лола или обратно? Евидентно е дека позите личат прилично, па ако ви се пружи прилика, прашајте ги фолк дамите, лично ! (вистина.мк)