Богдана Ражнатовиќ зачекори на српската јавна сцена кога започна врска со боксерот Вељко Ражнатовиќ, син на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Иако во центарот на вниманието, всушност малку се знае за Богдана. Таа е максимално посветена на својот син Жељко и е голема поддршка за нејзиниот сопруг. Сепак, г -ѓа Ражнатовиќ е несудена кошаркарка.

Таа беше дел од јуниорската репрезентација на Србија, која освои бронзен медал на Европското првенство во Вуковар во 2013 година. Две години подоцна, таа ја освои титулата српски шампион во кошарка со екипата на Радивоје Корач, а потоа беше вицешампион во Женската регионална лига и финалист на Купот, Милан Цига Васојевиќ, со Корач.

Ниту две многу сериозни повреди на коленото не ја спречија да го намали успехот, пред три години таа сепак донесе одлука да се пензионира.

📷

📷

Иако важи за убавица, Богдана еднаш направила мала естетска корекција – зголемување на усните.

А еве како изгледа денес:

📷

📷