Ѓорѓе Ѓоковиќ стана татко, а неговото семејство знае како да го прослави тоа. Најмладиот од тројцата браќа и неговата сопруга Сашка Веселинов добија син и го крстија Александар. Затоа Ѓоковиќ организираа прослава, а Новак ретко можеше да се види толку весел бидејќи стана вујко.

Деталите од прославата ги споделија неговите пријатели и гости, а за музиката беше задолжена Марија Микиќ, а таму беше и Александра Пријовиќ.

Марија Микиќ во поодмината бременост ја вжешти атмосферата, додека Новак со искината кошула пееше, ги гушкаше браќата и даваше ритам. Подоцна се фатил за микрофонот додека свирела познатата песна „Кажи ми за се“ од Милан Топаловиќ Топалко.

Новак и Марко во еден момент го носеа Ѓорѓе на раменици и по обичај му ја искинаа кошулата како нов родител.

Кога ќе го погледнете целиот сплет на околности и фактот дека Новак не доби дозвола за влез во САД, можеби му е подобро вака, бидејќи доби шанса да биде со својот брат во еден од најубавите моменти. на неговиот живот.

Да добиеше можност да замине во САД, сега ќе се натпреваруваше на Мастерсот во Мајами кој оваа недела на Флорида се игра без Ѓоковиќ.